Kolejne TechShow – już w maju!

Zgodnie z zapowiedziami cykl TechShow będzie kontynuowany, choć z małymi zmianami organizacyjnymi – kolejne spotkanie ostatecznie zaplanowane jest na 12 maja 2009 roku. Chcielibyśmy uwzględnić uwagi naszych gości z pierwszego spotkania i dać szansę na większą interaktywność oraz pokazać szerszy zasób nowych rozwiązań technologicznych.

Spotkanie w maju poświęcone będzie aplikacjom mobilnym. Naturalnym skojarzeniem są tutaj aplikacje wykorzystujące coraz bardziej rozbudowane telefony komórkowe, które stają się coraz bardziej uniwersalnymi urządzeniami zastępując kolejną elektronikę i jej funkcjonalność. Towarzyszy temu ogólna zmiana percepcji i ergonomii tego urządzenia. Coraz większy nacisk jest kładziony również na wykorzystanie kanału transferu danych (obok kanału głosowego), a perspektywa związana z obniżeniem opłat za transfer pozwala na realizację najbardziej śmiałych pomysłów. Na pewno sprzyja temu coraz bardziej dynamiczny rozwój zarówno aparatów telefonicznych (smart fony, oraz telefony multimedialne tj. iPhone), jak również nowych, otwartych systemów operacyjnych (np. Android) tworzących nowe platformy programistyczne.

Podczas najbliższego TechShow chcemy pokazać przykłady takich aplikacji oraz spróbować zastanowić się jakie znaczenie może mieć percepcja w ich upowszechnianiu. Dostęp do mobilnych baz danych, bardziej interaktywne platformy multimedialne oraz aplikacje codziennego użytku to tylko niektóre z nich. Zamierzamy pokazać kilka zupełnie nowych w Polsce aplikacji.

Obok już znanych platform programistycznych pojawiają się również nowe pola do dynamicznego rozwoju aplikacji oraz nowatorskich interfejsów użytkownika. Doskonałym przykładem jest tutaj elektroniczny papier, o którym już mówiliśmy na ostatnim TechShow – aplikacje wykorzystujące tę nową technologię to również aplikacje mobilne. Zamiana tej formy na elektroniczne wydawnictwa i cyfrowe biblioteki jest początkiem prawdziwej rewolucji , która dzieje się na naszych oczach. Właściwie istota tej rewolucji związana jest z metodą wyświetlania danych wykorzystującą np. technologię elektronicznego tuszu – e-Ink, ale również ergonomii urządzenia (przekątna ekranu, elastyczność formatu i metody wyświetlania strony itd.).

Mamy nadzieję, że kolejne spotkanie również będzie ciekawe i zgromadzi podobną widownię jak ostatnio. Serdecznie zapraszamy!


dodaj do flakera

Skomentuj

Musisz być zalogowany aby komentować.