O co chodzi kolesiowi? Kompletnie nie wiem.

Normalnie wymiękłem, ale trochę o biznesie to wrzucam milej lektury.

I tu jest właśnie diametralna różnica w poglądach moich i PiS, którą cechują się duża krótkowzrocznością i populistycznym socjalizmem.


1) Celem głównym banków nie powinno być płacenie podatków w Polsce tylko obniżanie kosztów kapitału dla firm polskich (jak dla mnie banki mogą płacić tam gdzie chcą, trzeba je zachęcać do płacenia w Polsce, a nie zwieszać im koszty funkcjonowania i udzielenia kredytów Polakom – to chce zrobić PIS)

2) Celem głównym firm energetycznych nie powinno być płacenie podatków w Polsce tylko zapewniania taniej energii do produkcji polskim firmą.

… tu mogę podać kilka branż strategicznych.

Przeczytaj jeszcze raz ten artykuł i postaraj się zrozumieć prawdziwą przyczynę problemu:

http://auto.dziennik.pl/drogi/artykuly/426185,alarm-polacy-przestali-budowac-drogi.html

Jak banki będą miały podatek obrotowy w Polsce, a w Niemczech nie to banki będą mogły dać lepsze warunki firmą w Niemczech a nie w Polsce. W Niemczech łatwiej jest oczywiście dostać kredyt firmą z Niemiec.

Hipotetycznie może dojść do sytuacji, że aby Polska firma mogła wygrać polski przetarg ceną, będzie musiała mieć „historię” (czyli płacić podatki) w Niemczech, a w praktyce będzie to wyglądało tak: Bogaci z Kasą (tańsze kredyty z zagranicy), będą wygrywać przetargi i potem dyktować warunki polskim firmą budowlanym….

Inna sprawa, że w ten sposób wykończy się też banki z kapitałem polskim..

PIS (podobnie do PO i całej polskiej mysli urzędniczej) stosuje zasadę: jak utrudnić to ca nam się niepodobna, zamiast: jak ułatwić i zachęcić do tego co dla nas lepsze.

W podobny sposób, możemy sobie porozmawiać o każdej branży.


dodaj do flakera

Brak możliwości komentowania.